Sinemasb

ÖĞRENCİ SEMTİ BEŞİKTAŞ’IN TEK SİNEMASI SAHNE BEŞİKTAŞ

Tam: 25

Öğrenci: 15

Emekli: 10

Kedi

8 Kasım Çarşamba

20:30 – 22:30

İstanbul’un kedilerine aşık olurken, bir aile filmi olan KEDİ de kalbinizde ve evinizde bir yer edinecek. İstanbul’un sokaklarında her gün yüz binlerce kedi özgürce dolaşıyor. Binlerce senedir insanların hayatlarına girip çıkan kediler, bu şehrin zengin yapısının en önemli parçalarından biri. Sahip tanımayan bu kediler İstanbul’da vahşi…

Sahne Beşiktaş’ta göstereceğimiz ilk film “Kedi” dünyada, sadece kedi severler değil, tüm eleştirmenlerden çok iyi yorumlar almış bir belgesel film. Türk sinemasında oyuncuların telif hakları tartışıladursun, biz bu filmde bilet yerine kedi maması da kabul ediyoruz. Bilet almak yerine mama getirecekseniz yerinizi rezerve etmeyi unutmayın.
BENİM VAROŞ HİKAYEM

15 KASIM ÇARŞAMBA
20.30 – 22.30
Bu kez söz sırası varoşlarda. Sıra dışı hikayeleri, yıkık duvarları ve samimiyetleriyle.

Adana Ceyhan’ın varoş mahalleleri… Karanlık hikâyelerin, küfrün, yoksulluğun ve imkânsızlığın en yalın ve gerçek hali. Sıcağıyla, bereketli topraklarıyla, kabadayılarıyla, kebabıyla, öfkesiyle ve erkekliğiyle nam salmıştır Adana. Herkesin, hakkında söyleyecek bir çift lafı olan bir başka şehirdir burası. Bu kez söz sırası varoşlarda. Sıra dışı hikayeleri, yıkık duvarları ve samimiyetleriyle.

Şiddetle karışık komedi unsurları da içeren ve kimi zaman adli vakaya dönüşen olaylarıyla, ülke çapında bir çeşit popüler kültür malzemesi haline evrilen şehrin insanlarına daha geniş bir perspektiften bakıyor.
Film, sadece komik hikâyelerini anlatmayı değil; birçoğu tercih etmediği halde, sırtlarında taşımak zorunda kaldıkları yükü, içinde bulundukları toplumsal baskıyı ve zorlayıcı gelenekleri yirmi bir karakterin gözünden anlatarak varoş bir şehrin sosyokültürel yapısına ışık tutabilmeyi hedefliyor.

Yönetmen: Yunus Ozan Korkut


YOZGAT BLUES

22 Kasım Çarşamba
20.30 -22.30

Başrollerinde Ercan Kesal, Ayça Damgacı, Tansu Biçer ve Nadir Sarıbacak gibi oyuncuların yer aldığı Yozgat Blues festivallerde elde ettiği başarılarla bu yılın en çok söz edilen filmlerden biri oldu.

San Sebastian Film Festivali’nde Türkiye’yi temsil eden film, İstanbul Film Festivali, Adana Altın Koza Film Festivali ve Varşova Film Festivali gibi uluslararası festivallerde ödüller kazandı. 

Yozgat Blues filmi başarılı oyunculuklarının yanı sıra, üslubu ve taşraya dair ince anlatımıyla sinema eleştirmenlerinin ve izleyicilerin ilgisini çekti. Filmde zaman zaman incelikli bir mizah duygusu öne çıkarken de zaman zaman hüzünlü anlar yansıtılıyor.

Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun
AŞK VE SAVAŞ feat İSTANBUL

29 Kasım Çarşamba

20.30 -22.30

Başrolünde usta yönetmen Kusturica’nın kendisinin ve ünlü aktris Monica Bellucci’nin yer aldığı film, bir adamın hayatının üç farklı dönemine değiniyor. Bosna Savaşı’nda sütçü olarak cepheye süt taşıdığı günler, gizemli İtalyan bir kadına âşık olduğu dönem ve keşiş olarak inzivaya çekilip hayatını düşündüğü dönem.

Müziğiyle de ön çıkmayı başaran yönetmen Emir Kusturica’nın son filmi Aşk ve Savaş ardından kült şarkılarıyla Kolektif İstanbul film severlere güzel bir Balkan gecesi yaşatacak.