Sinemasb

ÖĞRENCİ SEMTİ BEŞİKTAŞ’IN TEK SİNEMASI SAHNE BEŞİKTAŞ


Tam: 20

Öğrenci: 10

Emekli: 10


ARALIK AYI PROGRAMI

Gençlik

13 Aralık Çarşamba

20:00 – 22:00

Oscar’lı yönetmen Paolo Sorrentino “Muhteşem Güzellik”ten sonra, dev yıldız kadrosuyla çektiği “Gençlik / Youth” ile yine çok konuşulacak bir filme imza atıyor. Fred (Michael Caine) ve Mick (Harvey Keitel) İsviçre Alpleri’nde muhteşem bir otelde uzunca bir tatile çıkar. Fred, emekliye ayrılmış dünyaca ünlü bir besteci ve orkestra şefidir. Mick ise vasiyetim dediği son filminin senaryosu için bir grup gençle yoğun bir yazım sürecindedir. Geçmiş, gelecek, sadakat, yaşlanma ve gençliğin çarpışmasını bu iki insanın dünyasından perdeye taşıyan film, bu büyük otel ve her biri nevi şahsına münhasır birçok misafiriyle izleyenlerini her daim canlı tutarken bir Sorrentino klasiği olarak müzik ve görüntünün ihtişamıyla büyülü bir atmosfer yaratıyor.

2016 Oscar Ödülleri
Adaylık – En İyi Şarkı

2016 Altın Küre Ödülleri
Adaylık – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Jane Fonda)
Adaylık – En İyi Şarkı

2015 Cannes Film Festivali
Yarışma Filmi

*15 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.

  • Yönetmen: Paolo Sorrentino


Victoria

20 Aralık Çarşamba
20.00 – 22.00

2015 Berlin Film Festivali’nde adeta tozu dumana katan VICTORIA, izleyenlerin ağzını açık bırakan, 140 dakikalık tek plandan oluşan, benzerine kolay rastlanmayacak bir sinema deneyimi. Yönetmeni Sebastian Schipper’ın “Bu bir banka soygunu filmi değil. Bu bir banka soygunu!” diye tanımladığı film, izleyicisini genç bir turist olan Victoria ile beraber Berlin sokaklarında bir maceranın ortasına bırakıveriyor. Victoria, bir kulübün çıkışında dört gençle tanışır ve kendini banka soygununa kadar uzanacak olayların içinde bulur. Türk oyuncu Burak Yiğit’in de rol aldığı filmin başrolünde yükselen yıldız Laia Costa bulunuyor. Berlin’den Gümüş Ayı da dahil toplam 3 ödülle dönen VICTORIA, benzeri görülmemiş teknik bir başarı olduğu için aylar yıllar boyu konuşulacak bir film.

  • Yönetmen: Sebastian Schipper

Prenses Kaguya Masalı

22 Kasım Çarşamba
20.30 -22.30

*****Bu filmi izlemek isteyenler, yanlarında 4-6 yaş arası çocuklar için eğitici oyuncak veya kitap getirirlerse filmi %50 indirili izleyecekler. Getirilen hediyeler, “Bütün Çocuklar Bizim Derneği” aracılığıyla ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılacaktır.

Derneğin etkinliklerini görmek için https://www.butuncocuklarbizim.org/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Filmi izlemeye fırsatınız olmayacaksa, 27 Aralık tarihine kadar, oyuncak veya kitaplarınızı Sahne Beşiktaş’a bırakabilirsiniz. Hediyelerinizin kullanılmamış olmasını rica ediyoruz. Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun. 

PRENSES KAGUYA MASALI:

Bir zamanlar, fakir bir orman köyünde yaşlı bir oduncu yaşarmış. Geçimini kestiği bambuları satarak kazanan oduncunun, yaşlı karısından başka kimsesi yokmuş. Yine bir gün ormanda bambu kesmekle uğraşırken yerden bir bambunun filizlendiğini ve çabucak büyüdüğünü görmüş. Merakla bambunun yanına gidince, bambunun tomurcuklanıp açıldığını ve içinden minik bir prenses çıktığını fark etmiş. Şaşkınlık içindeki oduncu bu minicik prensesi evine götürmüş. Avcunun içinde sakladığı prensesi karısına gösteren oduncu, prensesin birdenbire bir bebeğe dönüştüğünü görünce şaşkınlıktan neredeyse küçük dilini yutacakmış! Diğer bebeklerden farklı olan bu bebek, hızla büyüyerek oduncunun bambu filizinin içinde görmüş olduğu prensese dönüşmüş – ama bu kez gerçek boyutlarda! Yıllar geçerken, küçük prensese öz çocukları gibi bağlanan oduncuyla karısının aklında tek bir soru varmış: Bu güzeller güzeli kız aslında kimdir ve nereden gelmiştir?

2015 Oscar Ödülleri
En İyi Animasyon Adayı

  • Yönetmen: Isao Takahata