EĞİTİMLERsbSahne sanatlarını seviyoruz, önemsiyoruz, kendini geliştirmek isteyenlere katkımız olsun istiyoruz. Bunun için, sahne sanatlarında öne çıkmak isteyen herekese, başka yerlerde verilmeyen eğitimler, yeni teknikler sunmaya özen gösteriyoruz.

Sahne sanatları eğitimine sadece sanatçılar değil hepimizin ihtiyacı var. Hem eğlenmek hem de hayata bir sanatçı gözünden bakabilmek için. Bunun için profesyonel olmayı hedeflemeyen sanatçılar, bireyler ve gruplar için de eğitimler düzenliyoruz.

Atölyeler, seminerler:


Aşağıdaki listeden veya takvimden eğitim ve seminerlerimizi takip edin. Kimi izlediğiniz sahne sanatından daha çok zevk almanızı sağlayacak, kimi amatör veya profesyonel olarak ilgilendiğiniz dalda kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak.


Butik eğitimler:

Her biri kendi dalında, camiasının saygın bir ismi haline gelmiş eğitmenlerimiz, sizin birey veya grup olarak talebinize göre eğitimler tasarlayabiliyor. Beraber bir tiyatro oyunu hazırlamak, You Tube videosu çekmek, fotoğraf çekmek, şarkı söylemek veya dans etmek… İster Sahne Beşiktaş’ın büyülü ortamında ister kendi mekanınızda eğitimler düzenliyor sonra Sahne Beşiktaş’ta sergileme fırsatı sunuyoruz.


Paylaşma, tanışma ve deneme ortamı:

Sahne Beşiktaş’ta tanışacağınız ve kazanacağınız arkadaşlarınızla oluşturacağınız fikirleri geliştirmek ve sahnelemek istediğinizde Sahne Beşiktaş’ın imkanlarından bazen indirimli bazen ücretsiz olarak faydalanıyorsunuz. Arkadaşlarınızla burada buluşabilir, fikirlerinizi burada büyütebilir, provalarınızı veya çekimlerinizi burada yapabilirsiniz. Başarılı projelerin burada doğması bizi mutlu eder.

AMATÖRLÜKTEN PROFESYONEL OYUNCULUĞA GEÇİŞ

KONTENJAN: 15

SÜRE : 3 hafta

TARİH: Bir sonraki eğitim başlangıç tarihi için talep toplanmaktadır.

Ücret: 500 TL

Oyunculuğu profesyonel olarak yapmayı hedefleyen, oyunculuk eğitimi almamış kişiler 3 haftalık bu eğitimle kısa diyaloglu rolleri canlandırabilecek teknik bilgiye ulaşacaklar. Ayrıca, cast direktörleri ve reji ekibiyle doğru ilişki kurma ve set disiplini konusunda diğer adayların önüne geçmelerine yardımcı olacak bilgiler edinecekler.

ÇOCUKLAR İÇİN OYUNCULUK ATÖLYESİ: Minik Mimikler

SÜRE :10  Hafta

YAŞ : 6-10 yaş

Bu etkinlik okullar ve gruplara özel sınıflar açılarak oluşturulur. Başlangıç tarihi belirlemek ve diğer bilgiler için lutfen arayınız.


Nedir?

Bir toplantıda çekinmeden fikrini söyleyebilmek, eğlenmek isteyince dans etmekten utanmamak, toplum içinde konuşabilmek, sorumluluk alıp takım halinde çalışabilmek, sanatı ve emeği takdir edip alkışlamak gibi sosyal değerleri insan ancak küçük yaşlarda kazanabiliyor. Sahnenin tüm değerlerine sahip çıkan Sahne Beşiktaş çocuklara özel bir tiyatro atölyesi düzenliyor.

Nasıl?
Sahne Beşiktaş’ta düzenlenecek Minik Mimikler tiyatro atölyesinde tecrübeli çocuk tiyatrosu oyuncu ve yönetmeni Gülçin Karahasanoğlu’nun eğitmenliğinde, çocuklar bir tiyatro oyununun hikayesini beraber çıkaracaklar, dekorunu beraber yapacaklar ve 13 haftanın sonunda yaratıcı drama yöntemlerinden de faydalanarak sahnede seyirci karşısında bir tiyatro oyununu sergilemeye hazır hale gelecekler.
You TUBER OKULU

Yaratıcı fikirlerin filizlenmesine olanak sağlamayı misyonlarından biri sayan Sahne Beşiktaş, fikrini veya ürününü video aracılığıyla tanıtmak isteyenlere bunu en iyi şekilde yapabilmeleri için Youtube atölyeleri düzenliyor. Başlığa veya buraya tıklayarak tüm eğitimlerin listesini görebilirsiniz.

Video çekip yayınlayabilmek günümüzde, iletişim ağının bir parçası olabilmek için okuma yazmayı bilmek kadar önemli olmaya yaklaştı. Görsel iletişimin ağırlığı arttıkça, basit de olsa bir video çekebilmek, Youtube üzerinden yayınlayabilmek temel bir iletişim becerisi haline gelmekte. Bu, yakın zamanda tartışılmaz bir gerçek haline gelecek. Sahne Beşiktaş Youtube eğitimleri, başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar, hobi olarak Youtuber olmak isteyenlere de, Youtube aracılığıyla işini geliştirmek isteyenlere de yönelik modüller sunuyor.

You Tube sertifikası sahibi eğitmen Tolga Gülen, video çekmek, montajlamak ve yayınlamakla ilgili teknik bilgiler, Youtube aracılığıyla daha fazla insana ulaşmanın yolları, yaratıcı içerik oluşturma, Youtube’un özelliklerini kullanabilme, sosyal mecraların videoları desteklemek için nasıl kullanılabileceği, izleyici sayısının nasıl nakite dönüşebileceği gibi konuları işleyecek, her dersin özel konusuna göre doğru örnekler üzerinden sunumlar yapacak.